Haber

KKTC Başbakanı Üstel’den Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkür

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Başbakanı Ünal Üstel, Türk Devletleri Teşkilatı (TDT) Devlet Başkanları Konseyi 10. Zirvesi’nde yaptığı konuşmada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a KKTC’ye verdiği destekten dolayı teşekkür etti. .

Başbakanlıktan yapılan yazılı açıklamada Üstel, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kazakistan’ın başkenti Astana’da düzenlenen zirvede yaptığı konuşmada KKTC’yi büyük Türk ailesinin ayrılmaz bir parçası olarak tanımladığını hatırlattı.

Üstel, bundan sonraki tüm görüşmelerde de aynı durumu görmek istediklerini belirterek, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a bize verdiği bu destekten dolayı şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

Üstel ayrıca Fidan’a desteğinden dolayı teşekkür etti.

KKTC Başbakanı Üstel, zirve öncesinde gerçekleştirilen dışişleri bakanları toplantısında yaptığı açıklamada, “Kıbrıs Türk halkına uygulanan haksız ve insanlık dışı tecride karşı birlikte durmalıyız.” KKTC’ye destek çağrısında bulunan Dışişleri Bakanı Hakan Fidan’a da teşekkür etti.

Türkiye’nin KKTC’yi her platformda desteklediğine dikkat çeken Üstel, açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

“Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ni her platformda dünyadan izole etmeye çabalayanların, bu güçlü mesajlar sayesinde hiçbir zaman hedeflerine ulaşamayacağına ve Kıbrıs Türk halkının dünyayı kucaklama yolculuğuna emin adımlarla devam edeceğine inanıyorum.”

nizipajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu