Haber

Eren Bülbül şehadetinin 6. yılında kabri başında anıldı

TRABZON’un Maçka ilçesinde 2017 yılında PKK’lı teröristlerin yiyecek çaldığını bildirip güvenlik güçlerine yer gösterdiği için şehit olan Eren Bülbül (15) vefatının 6. yılında kabri başında dualarla anıldı. .

Eren Bülbül ve Jandarma Astsubay Astsubay Ferhat Gedik, 11 Ağustos 2017’de Maçka’da PKK’lıların yiyecek çaldıklarını bildirip güvenlik güçlerine evi gösterdikleri sırada şehit oldu. Şehit olmadan önce sosyal medya hesabından yaptığı “Birisi çıkıp da Eren yakışır demiyor” paylaşımıyla Türkiye’yi hüzünlendiren Bülbül’ün şehadetinin üzerinden 6 yıl geçti. Şehit Eren Bülbül için vefatının yıl dönümünde Maçka ilçesindeki mezarı başında anma programı düzenlendi.

mezarında anıldı

Törene Vali İsmail Ustaoğlu, Jandarma Alay Komutanı Tuğgeneral Adem Şen, İl Emniyet Müdürü Murat Esertürk, Maçka Belediye Başkanı Koray Koçhan, İl Müftüsü Selami Aydın, Trabzon Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Fazilet Zekeriya İskenderoğlu ve çok sayıda kişi katıldı. Törende dualar edildi, Kuran-ı Kerim okundu. Türkiye’nin dört bir yanından gelen ziyaretçiler Eren Bülbül’ün mezarına dua ederek çiçek bıraktı. Törende kederli anne Bülbül gözyaşı dökerek gelenlere teşekkür etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu